Rewolucja meblowa w gabinecie prezydenta Krakowa. Sprzed magistratu zniknął lexus

Grzegorz Skowron
Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski na konferencji prasowej (fot. Agencja Informacyjna GEG)

Przemeblowanie w prezydenckim gabinecie i wystawienie na sprzedaż służbowego lexusa – to jedne z pierwszych decyzji nowego prezydenta Krakowa Aleksandra Miszalskiego. Sam prezydent przyznaje, że pierwsze decyzje sa raczej symboliczne. A konkretów będzie się można spodziewać po audycie urzędu i spółek miejskich, który potrwa dwa lub trzy miesiące.

- reklama -

Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski w środę, 15 maja 2024 roku, pokazał dziennikarzom swój gabinet. Ci, którzy w nim bywali za prezydenta Jacka Majchrowskiego, zauważyli zmiany. Gabinet przemeblowano. Biurko prezydenta Miszalskiego stoi zaraz przy drzwiach, gdzie prezydent Majchrowski miał stolik i fotele, gdzie przyjmował gości. Ten stolik znalazł się w środkowej części gabinetu, gdzie wcześniej stał duży stół do spotkań z urzędnikami. Teraz stół stanął w głębi – tam, gdzie kiedyś stało biuro. Nowością w gabinecie jest unijna flaga, która stoi obok flagi państwowej i miasta Krakowa.

- REKLAMA -

Biurko prezydent zmieniło miejsce (fot. AI GEG)

- Advertisement -

Prezydent Miszalski poinformował, że zdecydował o sprzedaży służbowego lexusa. Tym samochodem jeździł jego poprzednik. Lexus zostanie wystawiony na przetarg. Inne samochody służbowe zostają. – Nie można całkowicie z nich zrezygnować – podkreślił Aleksander Miszalski.

Nie będzie też całkowitej likwidacji parkingu przed magistratem. Konieczne jest bowiem pozostawienie choćby dojazdu dla aut przywożących gości, a przede wszystkim zapewnienie drogi przeciwpożarowej. Prezydent Miszalski zaznaczył, że możliwe jest okrojenie obecnie zabetonowanej części i zamianę jej na zieleń i część wypoczynku z ławkami. Ale na razie nie ma żądnych decyzji w tej sprawie.

Na większość pytań o inne decyzje prezydent odpowiadał wymijająca i bardzo ogólnie. Zaznaczył, że w pierwszej kolejności zostanie wykonany audyt i jego wyniki będą podstawą do podejmowanie kolejnych decyzji. Audyt potrwa dwa lub trzy miesiące.

Z decyzji mniej symbolicznych prezydent zdecydował nie tylko o powołaniu swoich zastępców (Stanisława mazura, Łukasza Sęka i Stanisława Kracika, ale też wstrzymał przetarg na sprzedaż gminnych nieruchomości. W tym przetargu miała być m.in. sprzedana kamienica przy ul. Św. Gertrudy/ Aleksander Miszalski tłumaczył, że wszystkie trak znaczące decyzje powinny byc na razie wstrzymane, tak się też stało ze sprzedażą jednego budynku na Wesołej, który od Agencji Rozwoju Miasta Krakowa chce kupić inna miejska spółka Krakowski Holding Komunalny.

Prezydent potwierdził też deklaracje poprzednika, że strefa czystego transportu nie zacznie obowiązywać od 1 lipca. Przyznał, że nie widział jeszcze projektu uchwały w tej sprawie, który ma przygotować Zarząd Transportu Publicznego.

Jeszcze w tym tygodniu poznamy czwartego wiceprezydenta. Będzie to przedstawiciele Lewicy, najprawdopodobniej kobieta.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *