Ruszają zapisy na szczepienia chłopców i dziewczynek przeciw HPV. Na początek dwa roczniki

Grzegorz Skowron
Fot. Pixabay

27 maja o godz. 7 rano, ruszają zapisy na szczepienia chłopców i dziewczynek przeciw HPV – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Wizytę można będzie umówić przez e-rejestrację lub infolinię 989, lub w przychodni. Sczepienia ruszają 1 czerwca.

- reklama -

HPV (Human Papilloma Virus), czyli ludzki wirus brodawczaka, odpowiada za wszystkie zachorowania na raka szyjki macicy. Może wywoływać również inne nowotwory u kobiet i mężczyzn.

- REKLAMA -

– Dzisiaj dołączamy do najlepszych (…) do grupy państw, która od wielu lat prowadzi kampanie o szczepieniach, którym udało się w znacznym stopniu zredukować skalę zachorowań – podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej. Szef resortu zdrowia zauważył, że zagrożenie zachorowania dotyka dziewczynek i chłopców. – Dlatego nasze szczepienia będą skierowane systematycznie do grup młodych chłopców i dziewczynek. Zaczniemy od rocznika 2010 i 2011 – czyli dwunasto- i trzynastoletnich chłopców i dziewczynek – poinformował Niedzielski. Dodał, że nie jest istotne, kiedy dziecko miało urodziny – szczepione są całe dwa roczniki dzieci.

- Advertisement -

Od soboty, 27 maja, od godz. 7 rano można będzie zapisać dzieci na szczepienia przez e-rejestrację IKP lub infolinię 989. W tygodniu szczepienia można umówić także w przychodni. – Uruchamiamy również specjalny serwis – stronę, która będzie informowała o punktach, w których można wykonać szczepienia. Na tę chwilę w kraju jest ich ponad 1300 – wskazał minister.

(PAP)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *