Samolotem z Balic do Kuwejtu i Szardży. Bliski Wschód jeszcze bliżej Krakowa

Grzegorz Skowron
Fot. Krakowa Airport

Salutem wodnym i tortem powitano w Balicach samolot kuwejckich linii lotniczych Jazeera Airways. Loty do Kuwejtu to kolejne połączenie Krakowa z Bliskim Wschodem. W sobotę loty do Szardży zainauguruje Air Arabia. największe tanie linie lotnicze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

- reklama -

W sezonie Lato 2024 pasażerowie Kraków Airport mogą skorzystać z ponad 150 regularnych połączeń, oferowanych przez 27 linii lotniczych. Do tego grona właśnie dołącza Jazeera Airways, wiodący przewoźnik kuwejcki. Połączenie na trasie Kuwejt – Kraków – Kuwejt pozwoli mieszkańcom Krakowa i Małopolski  na zwiedzanie kraju z nietuzinkowymi atrakcjami i orientalnym klimatem. Loty na trasie Kuwejt – Kraków będą wykonywane dwa razy w tygodniu: we wtorki i piątki.

- REKLAMA -

Ze swojej bazy w Kuwejcie Jazeera Airways lata ponadto do przeszło 60 miejsc na Bliskim Wschodzie, w Azji Środkowej i Południowej, Afryce i Europie. Linia oferuje szeroki wybór wygodnych i niedrogich lotów dla osób podróżujących w celach służbowych, wypoczynkowych i religijnych. Kraków czeka również na turystów z tego kraju, którzy mogą teraz odwiedzić nie tylko nasze zabytkowe miasto, ale także cały region Małopolski.

- Advertisement -
Fot. Krakowa Airport

W sobotę, 15 czerwca 2024 roku, zainaugurowane zostanie nowe połączenie Air Arabia do Szardży. Air Arabia to największe tanie linie lotnicze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które cieszą się popularnością pasażerów na całym świecie od ponad dwudziestu lat. W sezonie Lato 2024 Air Arabia zwiększy ilość zapowiadanych wcześniej lotów z Krakowa, aż do 12 tygodniowo.

Stale także wzrasta zainteresowanie połączeniem FlyDubai do Dubaju. W wakacje do wyjątkowego miasta słynącego z cudów współczesnej architektury, położonego na południowym wybrzeżu Zatoki Perskiej polecieć będzie można trzy razy dziennie dzięki FlyDubai, a trzy razy w tygodniu dzięki Wizz Air można latać do Abu Dhabi.

– Bezpośrednie połączenia z Krakowa do miejsc na Półwyspie Arabskim pozwalają polskim turystom odkryć niezwykłe miasta także poza Europą, nowoczesne, ale oferujące nutę orientalnej egzotyki. Zapraszamy gości ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i całej Zatoki Perskiej do odwiedzenia i odkrywania uroków Krakowa i Małopolski – ocenia Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *