Szalony mecz w Lublinie. Cracovia pokonała po dogrywce Lechię Gdańsk w finale Pucharu Polski. „Pasy” zagrają w eliminacjach Ligi Europy

IlustrowanyKurierCodzienny
Lublin. W zakończonym w niedzielę sezonie PKO Ekstraklasy Cracovia trzy razy pokonała Lechię Gdańsk, a sięgając jeszcze dalej, wygrała pięć poprzednich meczów. Drużyna Michała Probierza podtrzymała tę passę. W piątek (24.07) Cracovia pokonała po dogrywce Lechię Gdańsk w finale Pucharu Polski, dzięki czemu zagra w eliminacjach Ligi Europy. Cracovia pierwszy raz w swej historii zdobyła to trofeum.

W pierwszej połowie gola na 1:0 dla Lechii dała akcja Udovicić – Haydary. Ten pierwszy dośrodkował idealnie na środek pola karnego, a wbiegający Afgańczyk kontrującym strzałem pokonał Hrosso. Krakowianie po przerwie zaatakowali jednak ze zdwojoną siłą. Piłkarze Michała Probierza dopięli swego w 65. minucie. Kamil Pestka posłał dośrodkowanie, które minęło w polu karnym dwóch obrońców z Gdańska. Do piłki dopadł Pelle van Amersfoort, którzy przyjął ją i z wielkim spokojem skierował ją do bramki. Następnie został brutalnie zaatakowany przez Mario Malocę, który wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

Chwilę później Piotr Stokowiec wprowadził na murawę Patryka Lipskiego, który w pierwszym kontakcie z piłką trafił do siatki. Radość Lechii nie trwała długo. David Jablonsky pozostał kompletnie bez krycia w polu karnym i z zimną krwią wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Po 90 minutach było 2:2.
W dogrywce dośrodkowanie Kamila Pestki dotarło do Mateusza Wdowiaka, a ten mocnym strzałem przy bliższym słupku pokonał Alomerovicia.