Takie smoki [zdjęcia] staną wkrótce w kilku miejscach w Krakowie

Podzielże się tym

Fot. Bogusław Świerzowski / www.krakow.pl

Kładka o. Bernatka, okolice Szkoły Podstawowej nr 29, schody przy parku Bednarskiego, plac Axentowicza, park Krakowski i park Jordana – w tych miejscach staną wkrótce figurki smoków. Smoczy szlak będzie tworzyć sześć figur zaprojektowanych przez Andrzeja Mleczkę i Edwarda Lutczyna.

– Będziecie mogli spotkać Smoka: Geodetę, Turystę, Malarza, Smoka z Rybą, z Latawcem i z Mapą – informują urzędnicy magistratu. Wszystkie figury są przygotowywane we współpracy z Wydziałem Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Autorami rzeźb są prof. Jan Tutaj oraz dr Jacek Dudek.

(Fot. Bogusław Świerzowski / www.krakow.pl)

Smoki staną w Dzielnicy XIII Podgórze i V Krowodrza: przy kładce o. Bernatka, kolorowych schodach przy ul. Tatrzańskiej, przy Szkole Podstawowej nr 29, na placu Axentowicza, a także w parku Krakowskim i parku Jordana. – Są to lokalizacje, które pozwolą smokom rozgościć się w naszym mieście przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego poziomu troski o przestrzeń i kulturowy krajobraz miasta – przekonują urzędnicy.

Smoczy szlak w Krakowie jest realizacją projektów zgłoszonych przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.