< Tarnów: autobusy nadal kursują jak w soboty, ale jest ich więcej – Ilustrowany Kurier Codzienny

Tarnów: autobusy nadal kursują jak w soboty, ale jest ich więcej

W związku ze zdecydowanie zmniejszonym zapotrzebowaniem na przewozy autobusami komunikacji miejskiej w Tarnowie, od 19 marca do odwołania komunikacja miejska w dni robocze będzie obsługiwana według rozkładów jazdy na soboty. W związku z zaostrzeniem kwarantanny autobusów przybyło, aby spełnione były warunki wspólnego podróżowania  – informuje UMT.

W związku z zaostrzeniem przez rząd warunków kwarantanny na liniach 0, 1, 2, 9 i 210 w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, czyli w godzinach dojazdu i powrotu z pracy są podstawiane podwójne autobusy na kurs o tej samej godzinie. Umożliwi to bezpieczny przejazd w warunkach kwarantanny.

Bez zmian, czyli jak w dni robocze, będą obsługiwane tylko linie nr 41 i 44, a na linii nr 213 będą obsługiwane tylko wybrane kursy: z ul. Marszałka do Rychwałdu o godz.: 4:55, 8:00, 13:45 i 15:35; z Rychwałdu do Tarnowa o godz.: 6:09, 9:00, 14:40 i 16:30

W soboty i w dni świąteczne komunikacja będzie obsługiwana bez zmian w odniesieniu do planowanego rozkładu jazdy.

Na linii nr 2 trasa pierwszego kursu wykonywanego z Galerii Gemini o godz. 6:20 zostanie dodatkowo wydłużona pod Zakłady Mechaniczne. Po godz. 15 autobus linii nr 2 będzie odjeżdżał dodatkowo o godz. 15:10 z przystanku obok Zakładów Mechanicznych i później już zgodnie z rozkładem jazdy o godz. 15:15 z przystanku Kochanowskiego – Chyszowska w kierunku Galerii Gemini.

Źródło: tarnow.pl

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.