Tarnów: Rynek będzie gotowy na lato?

Ilustrowany Kurier Codzienny

Firma Polskie Surowce Skalne kontynuuje modernizację płyty tarnowskiego rynku. Zgodnie z zapowiedziami, najbardziej reprezentacyjny plac miasta powinien zacząć służyć mieszkańcom wraz z letnią pogodą – informuje UMT.

Roboty zostały podzielone na etapy, tak by nie zamykać całego rynku. Ułożono już kocie łby wokół ratusza, a także większą część granitowych płyt, stanowiących zasadniczą część placu. W kolejnym etapie przystąpiono do usuwania nawierzchni pasa jezdnego i wymiany kostki – zaczynając od części północno-wschodniej. Modernizację zakończą prace po południowej stronie placu.

– Na remoncie rynku skupiamy się w sposób szczególny. Myślę, że to ważne dla wszystkich mieszkańców – mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. – Po zakończeniu prac budowlanych, zadbamy o estetykę – zieleń i elementy małej architektury, takie jak fontanny czy kamienne ławeczki.

Umowa na remont tarnowskiego rynku została podpisana 16 kwietnia ubiegłego roku. Wykonawca zobowiązał się do trzyletniej gwarancji oraz rękojmi na osiem lat.

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *