Tarnów: ukradł pół świniaka i dwie butelki wódki. Do tego książki i obrazy…

Ilustrowany Kurier Codzienny

41-latek z Tarnowa okradał domki jednorodzinne na terenie miasta i powiatu. Zabierał wszystko, co tylko można było wynieść.  W bagażniku użytkowanego przez niego samochodu mundurowi znaleźli pochodzące z włamań rzeczy, w tym… wieprzowinę i zwoje kiełbas.

- reklama -

Ukradł także elektronarzędzia oraz elementy wyposażenia i instalacji. Nie pogardził również obrazami ani starymi wydaniami książek. Za jego sprawą zniknęły 2 akordeony, alkohol i całkiem spora część… wieprza. Mieszkańcy Janowic, Tarnowa i Bogoniowic wycenili straty na ponad 10 tys. złotych.

Złodziejska passa zakończyła się, gdy mężczyzna postanowił wrócić na miejsce „zbrodni” po swój łom.  W drodze powrotnej do domu został zatrzymany przez policjantów z tarnowskiej komendy miejskiej. W jego samochodzie mundurowi ujawnili skradzione przedmioty oraz niewielką ilość ukrytej pod siedzeniem amfetaminy. 41-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i posiadania środków odurzających – oba przestępstwa popełnił w warunkach recydywy. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

W trakcie prowadzonego śledztwa policjanci odzyskali wiele pochodzących z kradzieży przedmiotów, których właścicieli obecnie poszukują. Jeśli padłeś ofiarą włamywacza i rozpoznajesz swoją własność poinformuj o tym policję. Numery telefonów:

14 628 1215 – Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie,
14 628 12 22 – całodobowy numer oficera dyżurnego KMP w Tarnowie
lub alarmowym numerem 112.

Fot. materiały policji oraz fot. ilustracyjne pixabay.com

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *