Connect with us
Reklama

Tarnów

Tarnów: to nie była niedziela „Jaskółek”. Dwa mecze. Dwa stadiony. Dwie porażki…

Opublikowane

on

W Tarnowie żużlowa i piłkarska drużyny „Jaskółek” miały dziś do rozegrania dwa mecze w dwóch różnych dyscyplinach: żużla i piłki nożnej. Na stadionie w Mościcach Unia zmierzyła się w I lidze żużla z Apatorem Toruń i doznała sromotnej porażki (33-57) w obecności ok. 2800 kibiców (więcej kibiców nie mogło wejść na stadion ze względu na restrykcje epidemiologiczne – a może i dobrze?).

Z kolei piłkarze Unii Tarnów po dogrywce i karnych ulegli zespołowi NKP Podhale Nowy Targ w półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W regulaminowym czasie był remis 0-0. W dogrywce 1-1, a w karnych 5-3 dla gości. Co ciekawe mecz – ze względu na zawody żużlowe – rozegrany został na stadionie Błękitnych Tarnów.

Kilka zdjęć z obu wydarzeń Artura Gawle (tarnow.pl).


 

 

 

Czytaj dalej

Tarnów

Tarnów: pogrzeb dwóch dziewczynek, ofiar Holokaustu, na Cmentarzu Żydowskim

Opublikowane

on

Pogrzeb Salomei Korzennik i Racheli Pacher – żydowskich dziewczynek, których szczątki zostały ekshumowane – odbył się we wtorek wieczorem na cmentarzu żydowskim w Tarnowie. Nastoletnie przyjaciółki zostały zamordowane w sierpniu 1942 r. w Kołaczycach i tam wcześniej pochowane.

Czytaj dalej

Katowice

Znamy tegoroczną trasę Tour de Pologne. Po drodze Katowice, Rzeszów i Tarnów, z wielkim finałem w Krakowie

Opublikowane

on

Dodane przez

Czesław Lang zaprezentował trasę 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku potrwa od 9 do 15 sierpnia. Wyścig zaskoczy wieloma nowościami. Pod względem sportowym będzie bardzo wymagający – mówi Czesław Lang.

Czytaj dalej

Tarnów

Zapraszamy! Otwarte! Teatr wznawia działalność i szuka “Mecenasów”

Opublikowane

on

Teatr im. Ludwika Solskiego do końca sezonu zaprezentuje dwie premiery, wróci do wcześniej granych tytułów na wszystkich scenach. Zostanie wprowadzony do sprzedaży „Bilet Mecenasa” a wielbiciele lektury będą mogli ją uskutecznić na Zielonym Dachu w towarzystwie aktorów. Nie zabraknie też wyjątkowego konkursu.

Czytaj dalej

Polub nas na FB

Advertisement

Popularne