//

Tour de Pologne. Wielkie emocje na finiszu w Krakowie

1 minuta czytania

Davide Ballerini wygrał ostatni etap, a Remco Evenepoel świętował w Krakowie zwycięstwo w całym wyścigu. Rafał Majka (najwyżej sklasyfikowany Polak) zajął czwarte miejsce. 77 edycja Tour de Pologne dobiegł końca.

Mimo upału i obostrzeń związanych z pandemią, tłumy krakowian i turystów wyległy na błonia by obejrzeć ostatnie minuty jednego z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich. Na trasie piątego etapu z Zakopanego do Krakowa, zawodnicy mieli do pokonania 188 kilometrów. Kolarze zmagali się na trzech Górskich Premiach (Ząb, Krowiarki, Góra Makowska) i na Lotnej Premii w Czarnym Dunajcu.

Końcówka wyścigu okazała się ekscytująca, gdy peleton zdołał zniwelować stratę do uciekającej grupy. O zwycięstwie zadecydował finisz w Krakowie, gdzie na ostatnich metrach najszybszy był Davide Ballerini, wyprzedzający Pascala Ackermana i Alberto Dainese.

Zwycięzcą generalnej klasyfikacji 77 edycji Tour de Pologne został Remco Evenepoel, który wyprzedził Jakoba Fuglsanga i Simona Yatesa. Rafał Majka znalazł się tuż za podium. Klasyfikację drużynową wygrała ekipa Mitchelton-Scott.

Tekst i fot. Jan Matoga

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Manifestacja przeciw środowiskom LGBT w Krakowie. "Bronimy polskiej konstytucji"

Następny wpis

UOKiK: 115 mln zł kary dla Biedronki