Uczniowie dogonili złodzieja, odebrali mu plecak i oddali go okradzionej

Podzielże się tym

Fot. małopolska policja

Wracali z wycieczki, kiedy usłyszeli, jak kobieta krzyczy, że została okradziona. Adrian i Łukasz ruszyli na pomoc – dogonili złodzieja, odebrali mu plecak i zwrócili go prawowitej właścicielce.

Do kradzieży i udanej pogoni za złodziejem doszło 2 listopada 2023 roku w rejonie skrzyżowania ulicy Stanisława Staszica z ulicą Jagiellońską w Nowym Sączu. Uczniowie pobliskiego „gastronoma” wracali z wycieczki do budynku szkoły. – Wówczas nieznajoma kobieta zaczęła krzyczeć, że została okradziona. Dwóch uczniów – Adrian i Łukasz natychmiast ruszyło z pomocą. Nastolatkowie dogonili złodzieja, odebrali mu plecak, po czym zwrócili go prawowitej właścicielce, która była bardzo wdzięczna za ich bohaterską postawę – relacjonują policjanci.

Adrian i Łukasz – uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu, którzy odebrali złodziejowi plecak i zwrócili go okradzionej kobiecie, otrzymali we wtorek, 14 listopada 2023 roku podziękowania i listy gratulacyjne z rąk komendanta miejskiego Policji w Nowym Sączu. – We współczesnym świecie pełnym obojętności na los drugiego człowieka postawa zaprezentowana przez nastolatków jest godna pochwały i powinna być dla innych inspiracją – podkreślił insp. dr Krzysztof Dymura, szef sądeckich policjantów.

uczniowie policja 1

(Fot. małopolska policja)

– Jestem dumna, że uczniowie naszej szkoły wykazali się taką postawą. Gratuluję rodzicom i nauczycielom świetnej pracy wychowawczej, a chłopcom życzę, żeby chęć pomagania innym towarzyszyła im w przyszłości – powiedziała Katarzyna Jankowicz, dyrektorka Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu.

– Cieszę się, że znalazłem się w takiej sytuacji – powiedział Łukasz. – Razem z kolegą jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy pomóc osobie, która znalazła się w potrzebie – dodał Adrian.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły