Ukradli luksusowe rowery w Szwajcarii, wpadli na obwodnicy Krakowa

Grzegorz Skowron
Fot. małopolska policja

Elektryczne rowery marki premium oraz markową odzież sportową, zegarki, okulary i plecaki skradła w Szwajcarii czwórka Małopolan. Ich łupem padł sprzęt o wartości blisko 450 tys. złotych. Złodzieje zostali zatrzymani na obwodnicy Krakowa. Grozi im do 10 lat więzienia, na razie trafili na 3 miesiące do aresztu tymczasowego.

- reklama -

10 maja 2024 roku policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie pojechali w rejon południowej obwodnicy Krakowa. Chcieli tam zatrzymać dwa samochody, którymi jechali sprawcy brawurowej kradzieży w Szwajcarii. Dzień wcześniej, w nocy, ktoś włamał się do jednego ze sklepów rowerowych na terenie Szwajcarii i ukradł sprzęty o łącznej wartości – w przeliczeniu na polską walutę – blisko 450 tysięcy złotych. I to sprawcy tego włamania mieli wracać do Małopolski.

- REKLAMA -

Jak relacjonują kryminalni, po pewnym czasie zauważyli jadące obwodnicą dwa samochody, będące w ich zainteresowaniu. Policjanci zatrzymali pojazdy do kontroli drogowej i wylegitymowali podróżujących nimi czworo mieszkańców Małopolski, dwóch mężczyzn i dwie kobiety, w wieku od 39 do 55 lat. Jeden z kierowców nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a wykonane podczas kontroli testy, wykazały obecność amfetaminy w jego organizmie.

- Advertisement -

Jednak nie chodziło tylko o rutynową kontrolę drogową. Potwierdziły się bowiem przypuszczenia, że w pojeździe typu bus znajdowało się 9 elektrycznych rowerów marek premium, jak również markowa odzież sportowa, zegarki, okulary i plecaki. Żadna z osób, nie potrafiła wyjaśnić pochodzenia rzeczy, które przewozili.

– Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie czworgu zatrzymanym zarzutu kradzieży z włamaniem, za co grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo jeden z kierujących odpowie za prowadzenie pojazdu bez uprawnień oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego, jeżeli wynik badania potwierdzi jego zawartość w organizmie – podsumowują policjanci.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wieliczce, zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Złodzieje mogą usłyszeć kolejne zarzuty, ponieważ w trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania jednej z osób, policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejne jednoślady o łącznej wartości przekraczającej ponad 200 tys. złotych, które również mogą pochodzić z kradzieży. Policjanci krakowskiej samochodówki będą ustalać legalność ich pochodzenia.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *