Utrudnienia na zakopiance w Gaju potrwają dłużej niż zapowiadano

Podzielże się tym

Fot. GDDKiA Kraków

Do godzin południowych w piątek, a nie jak wcześniej planowano do czwartkowego wieczoru trwać będą utrudnienia na drodze krajowej nr 7, czyli zakopiance w Gaju. Trwają tam prace związane z budową nowego węzła drogowego.

– Niestety, dziś wieczorem nie udostępnimy kierowcom na zakopiance dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Pozostają nam jeszcze do skończenia prace spawalnicze na konstrukcji wiaduktu, których z powodu deszczu nie udało się wykonać w zaplanowanym terminie – poinformował Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W związku z tym – przekazał przedstawiciel GDDKiA – jezdnia w kierunku Myślenic będzie zamknięta także przez część dnia w piątek. Drogowcy planują przywrócić na niej ruch około południa.

Obecne utrudnienia na zakopiance w Gaju trwają od rana w poniedziałek. Zamknięty został ok. 200-metrowy odcinek jezdni w kierunku Myślenic, a samochody z niego skierowano na jezdnię wschodnią, gdzie poruszają się jednym pasem. Pojazdy jadące w kierunku Krakowa również mają do dyspozycji tylko jeden, prawy pas. Generuje to spore utrudnienia w tym rejonie – codziennie tworzą się tam kilkukilometrowe korki.

W Gaju powstaje wiadukt nad dk7 o długości ponad 120 m. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się między ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na dk7, chodniki o długości 750 m, oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł ze środków budżetu państwa.

(PAP)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.