/

W internecie nawoływali do ataku na kościół i parlamentarzystkę PiS-u. Są już w rękach śląskich policjantów

2 minut czytania
fot. Śląska Policja

Tarnogórscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców miasta, którzy w mediach społecznościowych nawoływali do ataku na kościół oraz parlamentarzystkę PiS-u – Barbarę Dziuk. Sprawcy nie pozostaną bezkarni. Mogą za to dostać do 2 lat więzienia.

Pamiętajmy – każde działanie w sieci pozostawia ślad, nawet jeśli internet daje użytkownikom fałszywe poczucie anonimowości i bezkarności. Za łamanie prawa w cyberprzestrzeni grozi odpowiedzialność.

Policjanci nieustannie monitorują zachowania użytkowników w internecie. Śledczy reagują na wszelkie niebezpieczne oraz niezgodne z prawem działania w sieci. Często ich działania ratują ludzkie życie oraz bronią osób, których prawa łamane są w cyberprzestrzeni. Warto zaznaczyć, że wolność słowa ma swoje granice, a są nimi sytuacje, w których naruszane są m.in. prawa innych osób lub przepisy karne, które bezwzględnie należy przestrzegać.

Wczoraj przekonali się o tym dwaj mieszańcy Tarnowskich Gór, z których jeden, na portalu społecznościowym nawoływał do ataku na miejscowy kościół, a drugi do ataku na parlamentarzystkę. Tarnogórscy kryminalni namierzyli sprawców i ich zatrzymali. 17 i 18 -letni tarnogórzanie trafili do policyjnej celi. Dzisiaj usłyszeli zarzuty publicznego nawoływania do popełnienia występku, za co grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach. (BP)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Prawie 2 tysiące nowych zakażeń covid-19 na Śląsku

Następny wpis

Premier: 31 października, 1 i 2 listopada cmentarze będą zamknięte