///

Wraca specjalistyka medyczna na Pogórzu. Dla całego regionu

3 minut czytania

Po medycynie pracy na powrót ruszają kolejne rodzaje świadczeń w Centrum Zdrowia Tuchów. Od 18 maja mogą się odbywać stacjonarne wizyty w Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej. Teleporady wciąż jednak będą wykorzystywane w wielu sytuacjach.

Porady pierwszorazowe będą się odbywać zgodnie z planem. Natomiast forma wizyt kontrolnych będzie zależeć od decyzji lekarza. Jeżeli niezbędne będzie badanie fizykalne lub diagnostyka wizyty także będą realizowane w przychodni. W gabinetach wykonywane będą planowe świadczenia zabiegowe z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, ortopedii i dermatologii. Codziennie, na jednej zmianie, pracować będą także lekarze dentyści.

Powracają też świadczenia dotyczące medycyny sportowej. Oznacza to zielone światło dla przyjmowania kandydatów do szkół sportowych, członków klubów i innych sportowców, dla których do uprawiania sportu niezbędne są zaświadczenia od lekarza tej specjalności. Świadczenia medycyny sportowej realizować będzie dwóch lekarzy. Osoby zainteresowane nie powinny mieć zatem większych problemów z dostępnością.

Ponieważ od pewnego czasu spółka coraz większą uwagę skupia na zapobieganiu chorobom, dlatego wracają także badania profilaktyczne. Dotyczy to świadczeń realizowanych w ramach autorskiego programu badań piersi Zrób to mammo!. Panie z grupy ryzyka w wieku od 50. do 69.lat z powiatów: tarnowskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, gorlickiego i z Tarnowa będą mogły wykonać bezpłatną mammografię we środy i w piątki. Rejestracja pod numerem 604 430 775. Ponadto od końca maja można będzie także korzystać z badań profilaktycznych jelita grubego. Bezpłatnie badania kolonoskowe mogą wykonywać pacjenci w wieku od 50. do 65. lat. Tutaj już można się rejestrować telefonując pod numer 728 588 355.

W związku z epidemią nadal obowiązują jednak w przychodniach środki bezpieczeństwa. Działają zatem punkty pomiaru temperatury oraz wywiadu epidemiologicznego przy wejściach. O cierpliwość proszeni są Pacjenci, którzy muszą się liczyć z oczekiwaniem przed przychodnią. W związku z przestrzeganiem zasady zachowania dwumetrowych odstępów między pacjentami w poczekalniach wewnątrz budynku nie może być zbyt wielu osób.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

"Strajk przedsiębiorców" rozlał się po Warszawie. Przepychanki, zatrzymania, policja użyła gazu (wideo)

Następny wpis

Tarnów: otwarto punkty kasowe