Zaduszki nad zakopianką – za tych, którzy zginęli na drodze

Podzielże się tym

fot. Paweł Kowalczyk / diecezja.pl

Zaduszki nad zakopianką – to nowa inicjatywa parafii św. Wojciecha BM w Krzeczowie. W niedzielę, 19 listopada 2023 roku, o godz. 12.00, przy 27-metrowym krzyżu krzeczowskim odbędzie się spotkanie modlitewne poświęcone wszystkim ofiarom wypadków drogowych.

„Wiesz, o kimś, kto zginął w wypadku drogowym na Zakopiance i chcesz, aby został objęty modlitwą? Skontaktuj się z parafią św. Wojciecha BM w Krzeczowie i włącz się w akcję Zaduszki nad Zakopianką” – zachęcają organizatorzy. I choć wielokrotnie przemierzyli okoliczne fragmenty drogi S7, spisując imiona i nazwiska ofiar z przydrożnych tabliczek i krzyży, lista wciąż nie jest kompletna. 

– Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie osób, które zginęły w wypadkach drogowych na zakopiance za pomocą formularza, znajdującego się na stronie internetowej naszej parafii — apelują, organizatorzy „Zaduszek nad zakopianką” podkreślając, że pragną upamiętnić wszystkie ofiary i objąć je modlitwą. Szczegółowych informacji udziela ks. Albert Wołkiewicz, proboszcz parafii św. Wojciecha BM w Krzeczowie pod nr. tel. +48 728 648 765.

Spotkanie modlitewne za ofiary wypadków drogowych odbędzie się przy 27-metrowym krzyżu krzeczowskim, który powstał z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II z inicjatywy ks. Antoniego Płaczka. Krzeczowski krzyż znajduje się w geograficznym środku Archidiecezji Krakowskiej i w połowie drogi pomiędzy krzyżem św. Jadwigi na Wawelu a krzyżem na Giewoncie.

Dlaczego zaduszki za ofiary wypadków odbędą się akurat w tym miejscu? „W 2022 r. na polskich drogach zginęło prawie 1,9 tys. osób, a tylko w pierwszych 9 dniach listopada 2023 r. życie w wyniku wypadku drogowego straciło 36. Niechlubnym, czarnym punktem na mapie Polski jest słynna Zakopianka. To jednak nie tylko liczby. Za tymi statystykami kryją się konkretne imiona, nazwiska i tragicznie przerwane historie, które dla wielu stały się osobistymi dramatami” – argumentują organizatorzy modlitwy.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.