Złodzieje z Czech i Słowacji na gościnnych występach pod Krakowem

Podzielże się tym

Fot. małopolska policja

Policjanci z powiatu krakowskiego namierzyli i zatrzymali 4 złodziei – obywateli Czech i Słowacji. Przestępcy wpadli po kradzieży 2 rowerów i spawarki. Okazało się jednak, że na sumieniu mają znacznie więcej przestępstw.

6 lipca 2023 roku oficer dyżurny Komisariatu Policji w Zielonkach został powiadomiony o kradzieży dokonanej na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Zielonki. Funkcjonariusze udali się na miejsce i tam ustalili, że dzień wcześniej, w nocy, złodzieje wtargnęli na teren prywatnej posesji zgłaszającego, skąd z niezamkniętego na klucz garażu ukradli dwa rowery (w tym jeden elektryczny) i spawarkę.

Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu i Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Jeszcze tego samego dnia wpadli na trop złodziei. Ustalili, że przestępcy przebywają na terenie jednego z hoteli w gminie Zielonki, gdzie zajmują dwa pokoje. Policjanci niezwłocznie się tam udali. Na miejscu zastali 6 osób (obywateli Czech i Słowacji) zajmujących kilka hotelowych pokoi. W pokojach tych i na balkonie jednego z nich policjanci znaleźli skradzione rowery i spawarkę.

zlodzieje policja

Okazało się, że złodzieje mają więcej kradzieży na sumieniu, bo w trakcie przeszukania stróże prawa znaleźli w hotelowych pokojach wynajmowanych przez obcokrajowców szereg innych skradzionych przedmiotów takich jak: hulajnogi, narzędzia elektryczne, laptop, telefon komórkowy, zegarki. Złodzieje ukrywali także szereg dokumentów tożsamości wydanych na nazwiska innych osób.

zlodzieje policja 1

Kryminalni ustalili, że czworo z tych osób tj. 32-, 33- i 52-latek, będący obywatelami Czech oraz 28-letnia obywatelka Słowacji odpowiadają za kradzieże zabezpieczonych przedmiotów. Policjanci u 32-latka znaleźli u także narkotyki (kilka gramów metamfetaminy) oraz broń palną z amunicją, wymagającą zezwolenia. Cała czwórka została zatrzymana.

Kolejnego dnia (7 lipca br.) przestawiono im łącznie 14 zarzutów, głównie dotyczących kradzieży i ukrywania dokumentów, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. 32-latek dodatkowo usłyszał zarzuty posiadania narkotyków i broni palnej wraz z amunicją bez wymaganego zezwolenia, co z kolei zagrożone jest karą do 8 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa. Śledczy ustalili już część osób pokrzywdzonych w tej sprawie i przekazali im odzyskaną własność.

(AI GEG)

+11

Wszystkie reakcje:

1212

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.