Żubry bliskie sprawienia sensacji w Warszawie. Słonie też na remis

Grzegorz Skowron

Puszcza Niepołomice była bliska sprawienia sensacji w Warszawie. Jeszcze na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu prowadziła z Legią 0:1. Legioniści oblegali bramkę Żubrów i udało im się doprowadzić do remisu. Remisem 1:1 zakończył się także mecz Bruk-Betu z Chrobrym Głogów.

W niedzielnym meczu ekstraklasy Legia – Puszcza to warszawska drużyna była zdecydowanym faworytem. Puszcza znajduje się w strefie spadkowej, Legia goni czołówkę tabeli. Mecz z Puszczą miał być okazją do podreperowania dorobku punktowego, ale warszawska drużyna nie wykorzystała tej szansy. Do tego Żubry były bliżej wygranej i wypuściła ją z rąk w samej końcówce meczu. Bramka drużyny z Niepołomic była cały czas oblegana i po kolejnym zamieszaniu w polu karnym Legionistom udało się wbić piłkę do siatki gości.

Bruk-Bet Termalica po zimowej przerwie w 1 lidze przyjmował na własnym stadionie Chrobrego Głogów. To goście jako pierwsi zdobyli gola, na początku drugiej połowy Żubry doprowadziły do wyrównania. Mecz zakończył się podziałem punktów.