>
//

Chorzowianie będą hulać. Sto hulajnóg – sto problemów?

3 minut czytania
fot. WD

Od dzisiaj (9 października) mieszkańcy Chorzowa mogą korzystać ze stu hulajnóg, które do miasta wprowadza firma Bolt. Operator podpisał z samorządem umowę. Obie strony zapewniły, że będzie bezpiecznie – i bez bałaganu.

Chorzowianie, pytani przez „IKC” wskazywali, że obawiają się, że sto hulajnóg to potencjalnie sto problemów: użytkownicy śmigający bez ograniczeń i zostawiający sprzęt gdzie popadnie. Tak nie będzie – zapewnił wiceprezydent Marcin Michalik. Hulajnogi mają mieć wbudowany ogranicznik prędkości. – Firma Bolt wieczorem będzie wszystkie hulajnogi ściągać, ładować, dbać o nie i ustawiać w uporządkowanych, wyznaczonych miejscach. Nie będzie chaosu – podkreślił samorządowiec.

Wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik osobiście testował nowe hulajnogi.

Pojazdy będzie można wypożyczyć w Chorzowie i odstawić w Katowicach, gdzie również działa operator. Bolt zapowiada zresztą, że wkrótce rozszerzy swoją obecność w regionie o kolejne, ościenne miasta. Valerii Romanov, który jest przedstawicielem firmy na Polskę nie zdradził, o jakie miejscowości chodzi. – Jesteśmy pewni, że już w przyszłym sezonie a być może pod koniec 2020 roku powiększymy się o kolejne miasta w okolicach Chorzowa, Katowic – zapowiedział manager.

Tymczasem przedstawiciele młodzieżowej Rady Miasta Chorzów do nowinki podchodzą entuzjastycznie. – To dobry pomysł. Jest to dobry środek transportu, szczególnie teraz, kiedy zobaczyłem przepełnione tramwaje i autobusy. Bałagan? Tak, może być bałagan. Ale ludzie nie powinni mieć pretensji do hulajnóg, że one leżą na ziemi, tylko do osób, które je tam zostawiły – uważa Kamil Kwak, młodzieżowy radny. Samorządowcy mówią o stu pierwszych hulajnogach w kategorii małego poligonu doświadczalnego. – Jeśli mieszkańcy będą z tego zadowoleni, jeśli użytkownicy będą działali w sposób prawidłowy i nie będzie większych komplikacji to mam nadzieję, że system będzie się rozwijał – zapowiedział wiceprezydent Michalik. Na chorzowską hulajnogę można wsiąść, płacąc 50 groszy za minutę korzystania. (WD)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Minister rodziny apeluje do seniorów o pozostawanie w domach

Następny wpis

Powiat rybnicki z największą liczbą zakażeń na Śląsku. Jedna czerwona strefa w naszym regionie