Dobre wieści dla PiS i senatora Marka Pęka

Grzegorz Skowron
Fot. PAP/Tomasz Gzell

Sądzę, że podczas najbliższego posiedzenia Senatu Marek Pęk zostanie wybrany na wicemarszałka – mówiła w niedzielę w Polsat News posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska. „Możliwa jest zmiana stanowiska” – ocenił poseł KO Robert Kropiwnicki.

- reklama -

W poniedziałek na inauguracyjnych posiedzeniach Sejm i Senat wybrał marszałków, wicemarszałków i sekretarzy obu Izb. Kandydatka PiS na wicemarszałka Sejmu Elżbieta Witek nie uzyskała większości. W Senacie poparcia nie zyskał kandydat PiS na wicemarszałka Marek Pęk.

- REKLAMA -

Żukowska w niedzielę w Polsat News pytana, czy uważa zablokowanie kandydatury Pęka za dobry pomysł, odpowiedziała: „Sądzę, że jednak pan marszałek Pęk zostanie wybrany na tę funkcję (wicemarszałka Senatu)”.

- Advertisement -

Dopytywana o to, czy to oznacza, że senatorowie Lewicy, którzy głosowali przeciw tej kandydaturze zastanowią się nad zmianą stanowiska odpowiedziała: „myślę, że tak to będzie wyglądało podczas najbliższego posiedzenia (Senatu – PAP)”.

Michał Kobosko (Polska 2050) pytany o możliwość zmiany stanowiska ws. Pęka powiedział, że nie był „do końca przekonany”, że odrzucenie tej kandydatury było właściwą decyzją. „Myślę, że będziemy na ten temat rozmawiać” – podkreślił.

Poseł KO Robert Kropiwnicki zapowiedział, że temat ten będzie podniesiony podczas spotkania klubu senatorów. „Możliwa jest zmiana stanowiska, ale poczekajmy na decyzję senatorów” – zaznaczył.

Senatorowie w poniedziałek wybrali Małgorzatę Kidawę-Błońską (KO) na marszałka Izby. Zdecydowali też o wyborze czterech wicemarszałków: Magdaleny Biejat (Lewica), Rafała Grupińskiego (KO), Michała Kamińskiego (PSL) i Macieja Żywnę (Polska 2050). Poparcia Izby nie uzyskał Marek Pęk (PiS).

(PAP)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *