Kąpielisko na Zakrzówku. Od soboty limity wejść, w poniedziałki zamknięte

Grzegorz Skowron
Fot. Agencja Informacyjna GEG

Od soboty, 8 lipca 2023, wprowadzany zostaje system liczenia osób wchodzących na kąpielisko. – Wprowadzenie limitu osób podyktowane jest odpowiednim zadbaniem o bezpieczeństwo, a tym samym o sposób korzystania z basenów – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej. Limit został ustalony na 1 tys. osób. To nie jedyna zmiana. W każdy poniedziałek baseny będą nieczynne. Po każdym weekendzie ZZM będzie prowadził prace serwisowe w nieckach basenowych.

- reklama -

Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej, limit wejść na kąpielisko na Zakrzówku zostaje wprowadzony „na prośbę ratowników czuwających nad bezpieczeństwem użytkowników kąpieliska”. Ten limit ustalono na 1 tys. osób, choć wcześniej ZZM informował, że bezpieczna granica to ok. 600 osób w jednym czasie na pomostach przy podwieszanych basenach. „Otrzymano zgodę od wykonawcy na zwiększenie limitu miejsc. W przyszłości odbędą się prace nad dodatkowym wzmocnieniem i zwiększeniem liczby ratowników” – zapewnia ZZM

- REKLAMA -

Wejście na kąpielisko możliwe w dwóch punktach:

- Advertisement -
  • przez bramki główne przy budynku wejściowym na baseny: jest to miejsce z zapleczem sanitarnym – prysznice, toalety, przebieralnie;
  • przez bramki przy drugiej stronie kąpieliska – od strony ul. Norymberskiej.
zakrzowek bramki
Fot. Agencja Informacyjna GEG

Przy wejściach przed bramkami – w namiotach obsługi – każdy otrzyma opaskę uprawniającą do wejścia na kąpielisko. Osoby z obsługi będą obecne również przy samym kąpielisku i będą weryfikować posiadanie opaski. Przy wyjściu z kąpieliska opaska będzie zrywana, co w przypadku zapełnienia wszystkich miejsc, umożliwi wejście kolejnym osobom.

Kamera on-line z Zakrzówka – Zakrzówek (widok na kąpielisko) – Magiczny Kraków (www.krakow.pl).

Na kąpielisku zamontowana została kamera online, która już w najbliższym czasie będzie udostępniała podgląd na żywo. W najbliższych dniach, w miejscu widocznym na kamerze, zostanie zamontowany maszt, na którym – w przypadku wyczerpania limitu miejsc – wywieszona zostanie czarna flaga.

Zmiany to następstwo kłopotów, jakie pojawiły się po ostatnich upalnych dniach, kiedy na kąpielisku były tłumy. W czwartek jeden basen został ogrodzony taśmami i nie można było się w nim kapać. ZZM tłumaczył, że to prace serwisowe. Potem zapadła decyzja, że takie prace serwisowe będą prowadzone w każdy poniedziałek, a kąpielisko przez ten jeden dzień w tygodniu będzie nieczynne.

Od teraz kąpielisko na Zakrzówku czynne będzie od wtorku do niedzieli. Od soboty obowiązują limity wejść.

(AI GEG)

Share This Article
3 Comments
  • Świetny artykuł. Byłem naprawdę szczęśliwy, że trafiłem na ten artykuł. Wielu autorom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale często tak nie jest. Stąd też moje pozytywne zaskoczenie. Czuję, że chyba powinienem podziękować za Twój trud. Koniecznie będę polecał to miejsce i często odwiedzał, żeby przejrzeć nowe posty.

  • Dobry i ciekawy wpis. W czasie poszukiwania w sieci pożądanych informacji trafiłam na ten artykuł. Wielu autorom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na ten temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Jestem pod wrażeniem. Zdecydowanie będę polecał to miejsce i częściej tu zaglądał, żeby przejrzeć nowe artykuły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *