Małopolscy samorządowcy wśród odznaczonych przez prezydenta Andrzeja Dudę

Grzegorz Skowron
Fot. Kancelaria Prezydenta RP

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe zasłużonym samorządowcom. W gronie uhonorowanych byli także przedstawiciele Małopolski. Poniżej wykaz wszystkich odznaczonych przez prezydenta.

- reklama -

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce otrzymali:
Zdzisław Antoń – Starosta Lubelski,
Zbigniew Jaszczuk – Starosta Żniński,
Jerzy Kolarz – Starosta Buski,
Edmund Mikołajczak – Radny Powiatu Inowrocławskiego,
Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

- REKLAMA -

Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce zostali odznaczeni:
Marek Antoniewicz – Burmistrz Grodkowa,
Dariusz Cenkiel – Radny Powiatu Ryckiego,
Lidia Czechak – Starosta Jarociński,
Witold Darłak – Starosta Ropczycko–Sędziszowski,
Jarosław Głowacki – Burmistrz Miasta i Gminy Międzybórz,
Leszek Gorgol – Wicestarosta Puławski,
Dariusz Kalkowski – Wójt Gminy Gozdowo,
Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta Bochnia,
Tadeusz Kowalski – Burmistrz Tucholi,
Maria Krawiec – Wójt Gminy Lisków,
Jacek Lelek – Burmistrz Starego Sącza,
Mirosław Mac – Wójt Gminy Markowa,
Sławomir Plis – Burmistrz Opola Lubelskiego,
Sylwester Szefer – były radny Rady Gminy Mogilany,
Elżbieta Wróbel – Wójt Gminy Niwiska.

- Advertisement -

Srebrnym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce zostali uhonorowani:
Anna Baluch – Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego,
Jakub Banaszek – Prezydent Miasta Chełm,
Janusz Ciesielski – Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego,
Iwona Gibas – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego,
Anna Dębska-Gutkowicz – Radna Powiatu Płockiego,
Jarosław Gęborys – Starosta Kamiennogórski,
Przemysław Górski – Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie,
Jarosław Janiak – Wójt Gminy Burzenin,
Jarosław Jurzak – Radny Powiatu Oświęcimskiego,
Wiesław Kąkol – Burmistrz Miasta Boguchwała,
Renata Kobiera – Starosta Brzeziński,
Iwona Koperska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego,
Witold Kowalewski – Starosta Suwalski,
Marian Krywald – Wójt Gminy Drzycim,
Monika Kuźmińska – Burmistrz Węgorzyna,
Krzysztof Lewandowski – Radny Rady Miasta Świdnicy,
Anna Matraszek-Furtak – Zastępca dyrektora Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie,
Artur Nenczak – Wójt Gminy Zakrzewo,
Michał Orman – Wójt Gminy Mysłakowice,
Wojciech Pałka – Starosta Powiatu Krakowskiego,
Zdzisława Polak – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Myszkowie,
Ewa Rybicka-Sicińska – Radna Rady Miasta Łuków,
Rafał Rypina – Przewodniczący Rady Miejskiej w Kętrzynie,
Paweł Santorowski – Sołtys wsi Pieńczykowo przez 30 lat,
Marian Sieradzki – Burmistrz Gościna,
Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa,
Danuta Smaga – Starosta Puławski,
Renata Surma – Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej,
Jan Szewczyk – Wójt Gminy Wierzchowo,
Grażyna Tatar – Sekretarz Urzędu i Miasta Gminy Piekoszów,
Tomasz Tomala – Przewodniczący Rady Powiatu Wielickiego,
Mirosław Walicki – Starosta Powiatu Garwolińskiego,
Michał Włodarczyk – Wójt Gminy Widawa.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *