Zmarła 33-latka w 5. miesiącu ciąży. Szpital składa wyrazy współczucia, prokuratura otrzymała zawiadomienie

Grzegorz Skowron
Fot. małopolska policja

W szpitalu w Nowym Targu zmarła 33-letnia kobieta będącą w 5. miesiącu ciąży. Do prokuratury trafiło zawiadomienie o „narażeniu na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia przez personel szpitala”. Dyrekcja szpitala wydała specjalne oświadczenie z wyrazami współczucia dla rodziny zmarłej i deklaracją, że nie będzie komentować „tej niezwykle trudnej i bolesnej sprawy”.

- reklama -

O śmierci 33-letniej kobiety w ciąży poinformował portal podhale24.pl. W czwartek, 25 maja 2023 doniesienie o „narażeniu na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia przez personel szpitala” trafiło najpierw na policję, potem zostało przekazane prokuraturze.

- REKLAMA -

33-latka w 5. miesiącu ciąży zmarła w nocy z 23 na 24 maja 2024. Kobieta była pacjentką na oddziale patologii ciąży Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu.

- Advertisement -

Dyrekcja tego szpitala wydała specjalne oświadczenie w sprawie zmarłej pacjentki. „Dyrekcja Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu składa wyrazy współczucia rodzinie i bliskim ciężarnej pacjentki, która zmarła w nocy z 23 na 24 maja 2023 roku. To ogromna tragedia” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez dyrektora Marka Wierzbę. Znalazło się tam także zapewnienie, że szpital jest otwarty na współpracę z wszelkimi organami, których celem jest wyjaśnienie okoliczności nagłego zgonu pacjentki i że na bieżąco udzielane są wszelkie informacje i wyjaśnienia.

„Mając na względzie dobro i spokój rodziny zmarłej, dyrekcja szpitala nie będzie komentowała tej niezwykle trudnej i bolesnej sprawy” – taka deklaracja pada na końcu oświadczenia.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *