Radny PiS chce, by prezydent odwołał byłego posła z Rady Muzeum Sztuki Współczesnej. Jest petycja z tej sprawie

Grzegorz Skowron
(Fot. AI GEG, Flickr, FB Michała Drewnickiego)

Michał Drewnicki z Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, chce, by prezydent Jacek Majchrowski odwołał Janusza Palikota z Rady Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Radny PiS domagał się tego zaraz po powołaniu byłego posła, teraz – po wyroku skazującym Janusza Palikota za nielegalną reklamę alkoholu w Internecie – ponawia swoje żądania. Przygotował petycję w tej sprawie.

- reklama -

– Przygotowałem specjalną petycję, w formie listu otwartego do prezydenta miasta Krakowa, w której apelujemy o odwołanie pana Janusza Palikota z rady krakowskiej instytucji kultury. 6 grudnia prezydent Majchrowski powołał byłego, skompromitowanego polityka do rady Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, na co odpowiedziałem protestem radnego Krakowa. Prezydent niestety nie widział w tym nic złego, nie ustąpił. W ostatnich dniach doszła do nas wiadomość o toczących się sprawach przeciwko panu Palikotowi związanymi z podejrzeniem nielegalnego reklamowania alkoholu – tłumaczy radny Michał Drewnicki.

- REKLAMA -

„Pan Palikot dał się poznać jako kontrowersyjny poseł i polityk pijący publicznie alkohol, nawołujący do legalizowania narkotyków, atakujący w bezpardonowy sposób śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, uprawiający politykę w jej najgorszej odsłonie. Jego działania i decyzje w czasach gdy był posłem w naszym odczuciu były naganne moralnie i bardzo niszczące polskie życie publiczne. Dodatkowo, w czasie gdy jest członkiem muzeum prokuratura i sądy prowadzą przeciwko niemu sprawy związane z podejrzeniem nielegalnego reklamowania alkoholu. Dlatego apelujemy do Pana Prezydenta o zmianę decyzji i odwołanie pana Palikota z rady muzeum” – czytamy w petycji.

- Advertisement -

Petycja została udostępniona w mediach społecznościowych. Można ją podpisać na List otwarty do Prezydenta Miasta Krakowa ws. odwołania pana Janusza Palikota z rady krakowskiej instytucji kultury – Petycjeonline.com.

(AI GEG)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *