//

Tarnów: w weekend policja ukarała 99 osób za brak maseczki

1 minuta czytania

Mieszkańcy miasta jak i powiatu, którzy nie stosują się do nowych wymogów sanitarnych, muszą liczyć się z tym, że będą nakładane grzywny, kierowane wnioski do sądów o ukaranie wobec wszystkich tych, którzy je naruszają. Z tego też powodu wprowadzamy taktykę „zero tolerancji”. Taki sposób działania wynika tylko i wyłącznie z konieczności ochrony zdrowia i życia ludzkiego” – informują tarnowscy policjanci.

Na terenie garnizonu tarnowskiego od soboty policjanci egzekwowali przepisy dotyczące właściwego zachowania się w placówkach handlowych, a także przewozu osób w komunikacji zbiorowej. Wspólne kontrole z Państwową Inspekcją Sanitarną miały miejsce również w innych placówkach użyteczności publicznej oraz weselach.

W Tarnowie oraz powiecie tarnowskim w weekend policjanci podjęli w sumie 66 interwencji związanych z brakiem maseczki. Wobec 99 osób interwencja zakończyła się grzywną w postaci mandatu karnego na łączną kwotę 3860 złotych. Zostało sporządzonych 9 wniosków do sądu o ukaranie, a 13 osób zostało pouczonych.

Źródło: materiały policji

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.