Wisła Kraków gra dalej w eliminacjach Ligi Europy

Grzegorz Skowron

Wisła Kraków wygrała rewanżowy mecz z KF Llapi Podujevo. Tym samym Biała Gwiazda z sukcesem przebrnęła przez pierwszą rundę kwalifikacji do Ligi Europy.

W pierwszym meczu w Krakowie, tydzień temu, Wisła wygrała z kosowską drużyną 2:0. To była spora zaliczka przed rewanżem, ale nie dawała gwarancji awansu. Biała Gwiazda nie mogła przegrać spotkania w Kosowie różnicą większą niż jednej bramki na korzyść gospodarzy.

Pierwsza połowa przeszła bez historii. Remis 0:0 dawał krakowskiej drużynie awans.

W drugiej połowie w 58. minucie, gola dla Wisły strzelił Angel Rodado. Po dośrodkowaniu ze skrzydła Rodado główką skierował piłkę do bramki Llapi Podujevo i w dwumeczu było już 3:0.

Gospodarze ruszyli do ataku. W 70. minucie piłka wylądowała w bramce Wisły, ale gol nie został uznany, bo strzelający główką był na pozycji spalonej. Jednak cztery minuty później drużyna z Kosowa już prawidłowo zdobyła gola i było 1:1.

Kolejne ataki Llapi Podujevo nie przynosiły jednak efektu. Tymczasem po jednym z ataków Wiśle w 90. minucie udało się strzelić drugiego gola (strzelił go Kiakos)., wygrać rewanż, wygrać dwumecz i awansować do kolejnej rundy kwalifikacji Ligii Europy. Tam Biała Gwiazda zmierzy się z Rapidem Wiedeń. Pierwszy mecz – 25 lipca 2024 roku w Krakowie.