>
//

Żabno: z wesela do policyjnego aresztu. 21-letni furiat strzelał do ludzi. Policja ustawiła na drogach blokady

4 minut czytania

W niedzielę nad ranem z wesela wracał 21-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Poprosił swoich kolegów, aby przyjechali i odwieźli go do domu. Jednak w drodze powrotnej mężczyzna polecił kierowcy, aby ten jechał inną trasą. Kiedy renault, którym podróżowali, znalazł się przed jednym z domów jednorodzinnych w Żabnie, 21-latek nakazał kierowcy zwolnić, a sam wyciągnął pistolet pneumatyczny. Oddał w stronę budynku kilka strzałów i trafił w trzy okna, rozbijając zewnętrzne szyby.

Zaraz potem z domu wybiegli, wyrwany ze snu właściciel i jego 20-letni syn. Obaj wsiedli w swoją skodę i ruszyli w pościg za odjeżdżającym autem. Widząc pościg, 21-latek ponownie skorzystał z broni, tym razem mierząc w kierunku ścigającego auta. Trafił w przednią boczną szybę od strony pasażera, która również uległa zniszczeniu. W pewnym momencie pędzące renault zatrzymało się w poprzek drogi, blokując jadącą za nim skodę.

Z samochodu wysiadł mocno pobudzony 21-latek, który przy użyciu pałki teleskopowej rozbił przednią szyby w samochodzie właściciela ostrzelanego wcześniej domu. Jakby tego było mało, do 21-latka dołączył 19-latek kierujący autem i wspólnie pobili ścigającego ich 20-latka. Po wszystkim wsiedli do samochodu i odjechali.

Powiadomieni policjanci przyjechali na miejsce oraz ustawili blokady na drogach w poszukiwaniu sprawców uszkodzenia mienia i pobicia. Godzinę później renault, którym poruszali się sprawcy został zatrzymany na Polach Klikowskich w Tarnowie, w ustawionym punkcie blokadowym. Podczas przeszukania mężczyzn podróżujących autem policjanci znaleźli przy 21-latku nie tylko broń, ale również niewielką ilość dopalaczy. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu, który po złożeniu wyjaśnień opuścił jedynie kierowca. Pozostała dwójka (19 i 21-latek), po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut udziału w pobiciu. Starszy z nich – również zarzut uszkodzenia mienia. Za udział w pobiciu mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast uszkodzenie mienia zagrożone jest już karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Jakie motywy kierowały mężczyznami? Trudno powiedzieć. Obaj byli pod znacznym wpływem alkoholu, 21-latek był wściekły, bo zostawiła go dziewczyna, z kolei wykonujących z nim czynności policjantów próbował przekonać, że pobity winny był mu kilkuset złotych.

Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Żabnie, nad którym nadzór ma Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej.

Źródło: materiały policji

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Jesz na ulicy? Będzie kara. Nie ma odstępstwa od obowiązku noszenia maseczki

Następny wpis

COVID-19. Tarnów w strefie czerwonej. Co to oznacza?