Zakopianka: nowy rekord przejazdu przez tunel

Grzegorz Skowron
Nowy Targ, 10 września 2023. Korki na "Zakopiance" (Fot. PAP/Grzegorz Momot)

W minioną niedzielę przez tunel im. Marii i Lecha Kaczyńskich na Zakopiance przejechało nim ponad 40,5 tys. samochodów, dokładnie – 40 tys. 52 – podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

- reklama -

Poprzednia kumulacja ruchu w tunelu na Zakopiance padła podczas długiego sierpniowego weekendu: 12 sierpnia przejechało nim 38 tys. 91 samochodów.

- REKLAMA -

Mimo zakończonych wakacji weekendowy ruch w kierunku Tatr jest nadal potężny, a to za sprawą utrzymującej się wyjątkowo słonecznej pogody zachęcającej do górskich wycieczek. Efektem tego jest bardzo duży ruch na popularnej Zakopiance. Dzięki monitoringowi w tunelu pomiędzy Naprawą a Skomielna Białą znana jest dokładna liczba przejeżdżających tędy samochodów.

- Advertisement -

Rekord liczby samochodów padł także na jednej nitce tunelu w stronę Krakowa – prawie 28 tys. pojazdów. Poprzedni rekord na jednej nitce zanotowano 15 sierpnia i wyniósł 24 tys. 566 pojazdów.

Tunel im. Marii i Lecha Kaczyńskich w ciągu Zakopianki pomiędzy miejscowościami w masywie góry Mały Luboń został otwarty w listopadzie ub. r. Jego budowa trwała pięć lat i siedem miesięcy, a koszt inwestycji wyniósł niemal miliard zł. Dzięki przeprawie podróż do Zakopanego znacznie się skróciła. Już w przyszłym roku kierowcy przejadą kolejnym odcinkiem dwupasmowej drogi pod Tatry pomiędzy Rdzawką a Nowym Targiem. Planowane są także różne koncepcje przebudowy przebiegu ostatniego 20-kilometrowego odcinka trasy do Zakopanego.

(PAP)

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *