//

Małopolska: 99 nowych przypadków zakażenia. Koronawirus w DPS Sieradza

2 minut czytania

Rząd planuje znosić część obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa (m.in. skrócenie dystansu społecznego z 2,5 do 1,5 metra), a tymczasem zarażonych przybywa. W samej Małopolsce odnotowano 99 nowych przypadków zakażenie COVID-19. Przybyło chorych w Tarnowie i w powiecie tarnowskim.

Jak informuje małopolski sanepid od początku epidemii łącznie mamy już łącznie 2820 zakażonych (nowych 99). Powiat bocheński: 283, powiat brzeski: 70, powiat chrzanowski: 38, powiat dąbrowski: 15, powiat gorlicki: 27,powiat krakowski: 101, m. Kraków: 416, powiat limanowski: 202, powiat miechowski: 18, powiat myślenicki: 165, powiat nowosądecki:432,m. Nowy Sącz: 118, powiat nowotarski: 45, powiat olkuski: 15, powiat oświęcimski: 161, powiat proszowicki: 16, powiat suski: 216, powiat tarnowski:120, m. Tarnów: 19,  powiat tatrzański: 71, powiat wadowicki: 133, powiat wielicki: 139.

Jeden z ostatnich przypadków dotyczy Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy. Koronawirusa stwierdzono u pensjonariuszki, ale nie wiadomo jeszcze gdzie się mogła zarazić. Na antenie Radia RDN starosta tarnowski, Roman Łucarz, informował, że w DPS-ie odwiedziny są wstrzymane.  „To budzi niepokój, bo jedynie pracownicy i opiekunki mieli kontakt z pensjonariuszami. Będziemy teraz podejmować wszystkie procedury, aby odizolować i przebadać te osoby, czy nie ma innych zakażonych.”

Według nieoficjalnych źródeł, do których udało się nam dotrzeć, pensjonariuszka mogła się zarazić koronawirusem od siostry zakonnej z Bochni, która przebywała ostatnio na terenie DPS-u.

W Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy przebywają osoby chore psychicznie – 80 pensjonariuszy. W placówce pracuje 50 pracowników.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Automarket.pl – PKO BP wchodzi na rynek aut używanych z… dostawą do domu

Następny wpis

„Mocne obrażenia głowy, dużo ran, mocno krwawił”. Turysta spadł z wysokości ok. 100 metrów w rejonie Rysów