Tarnów: 30-latek z koronawirusem. Wrócił z z wycieczki do Francji

IKC
IKC

Jak już informowaliśmy – po wpisie prezydenta Romana Ciepieli na swoim profilu Fb – u jednego z mieszkańców Tarnowa stwierdzono obecność koronawirusa.

Młody mężczyzna wrócił z wycieczki do Francji. Obecnie przebywa w szpitalu w Krakowie – informuje oficjalna strona miasta.

Niespełna 30-letni tarnowianin w ubiegłym tygodniu wrócił z wycieczki do Francji. W poniedziałek zaobserwował u siebie podwyższoną temperaturę. Mężczyzna zachował się bardzo odpowiedzialnie, gdyż najpierw skontaktował się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnowie, a następnie trafił na oddział obserwacyjno-zakaźny szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Przeprowadzony test wykazał obecność koronawirusa w organizmie i mężczyzna został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jego stan był dobry.

***

W kraju zmarła piąta osoba zarażona koronawirusem. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. Hospitalizowany był Wałbrzychu – poinformowało we wtorek rano Ministerstwo Zdrowia.

Równocześnie resort podał, że jest 28 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Pacjenci są w stanie stabilnym. W sumie odnotowano 205 przypadków.

Źródło: UMT/PAP

Fot. ilustracyjne pixabay

Share This Article
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *