>

Tarnów: nocna wpadka pseudokibiców

2 minut czytania
W minioną środę na stadionie przy ul. Bandrowskiego w Tarnowie rozegrane zostały piłkarskie derby. W zmaganiach o Puchar Polski zmierzyły się zespoły Tarnovii i Unii Tarnów. W noc poprzedzającą sportowe rozgrywki piłki nożnej tarnowscy policjanci zatrzymali pięciu „kibiców” jednej z drużyn, którzy w dość specyficzny sposób „przygotowywali” się do meczu.
 
O 2.00 nad ranem mundurowi zatrzymali do rutynowej kontroli w mieście samochód na angielskich numerach rejestracyjnych, którym podróżowała piątka młodych mieszkańców Tarnowa, w tym nieletni 16-latek. Policjanci w samochodzie znaleźli maczetę, kilka buteleczek z gazem obezwładniającym oraz puszki z farbami w sprayu.
 
Wyglądało na to, że pseudokibice poczynili swoiste „przygotowania” do środowego święta sportu. Jednym z punktów tych przygotowań było wykonanie graffiti na budynkach użyteczności publicznej, a dokładnie rzecz ujmując, zamalowanie istniejących już wcześniej i naniesionych przez kibiców drużyny przeciwnej napisów, swoimi napisami, wykonanymi w równie wulgarny i obraźliwy sposób.
 
Podczas pracy z zatrzymanymi policjanci ustalili, że grupa pseudokibiców zniszczyła cudze mienie bazgrząc m.in. po budynku dworca PKP w Mościcach, bloku przy ul. Lwowskiej i ogrodzeniu jednego z tarnowskich hoteli. Straty powstałe przez chuligańskie ekscesy oszacowane zostały na ponad 4 tysiące złotych.
 
Ostatecznie zatrzymani chuligani czas derbów spędzili w komisariacie przy ul. Narutowicza, gdzie usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Odpowiedzą także za posiadanie niebezpiecznych narzędzi. Dorosłych pseudokibiców czeka rozprawa sądowa i grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Sytuacją prawną nieletniego zajmie się tarnowski sąd rodzinny.
Źródło: materiały policji
 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni wpis

Dynia gigant śląskiego hodowcy waży prawie 700 kg. Walczyła o zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie

Następny wpis

Polacy rozgromili Finów. Hat-trick Kamila Grosickiego