Piłkarski weekend – wszystkie nasze drużyny bardzo potrzebują wygranych

Podzielże się tym

Fot. Pixabay

Żubry muszą ratować się przed strefą spadkową, a Pasy chcą piąć się w górę tabeli ekstraklasy. Biała Gwiazda powinna w końcu pokazać, na co ją stać, bo kibice tracą już cierpliwość, a Słonie mają szanse zbliżyć się do czołówki 1 ligi. To zadania krakowskich i małopolskich drużyn na najbliższą kolejkę ekstraklasy i 1 ligi. Puszcza Niepołomice gra w sobotnie południe, po południu tego samego dnia zagrają Cracovia i Wisła, w niedzielę wieczorem piłkarski weekend kończy Bruk-Bet Termalica Nieciecza. A i jeszcze jedno wydarzenie – debiut Sławomira Peszki w roli trenera Wieczystej Kraków. Na sam początek, bo już w piątek.

Niepołomicki beniaminek ekstraklasy jedzie tym razem do Radomia. Puszcza dzielnie trzyma się w gronie najlepszych polskich drużyn piłkarskich, ale jest tuż nad kreską dzielącą ją od strefy spadkowej. Żubry mają na koncie 7 punktów dzięki dwóm wygranym i jednemu remisowi. Niestety – przegrały aż 5 spotkań. Puszcza zajmuje 15. miejsce w tabeli i potrzebuje wygranej, by awansować o kilka pozycji. Remis nie poprawi sytuacji Żubrów, a w razie wygranej zespołów znajdujących się niżej nie uratuje jej przed znalezieniem się w strefie spadkowej. Sobotni przeciwnik łatwy nie jest, bo Radomiak ma 10 punktów (3 zwycięstwa, 1 remis, 4 porażki) i zajmuje 9. miejsce. Gdyby drużyna z Niepołomic pokonała „11” z Radomia będzie miała takim sam bilans i zbliży się do pierwszej dziesiątki 1 ligi. Początek spotkania w sobotę o godz. 12.30.

Cracovia tym razem gra u siebie – podejmuje Pogoń Szczecin. Obie drużyny mają po jednym zaległym spotkaniu. Pasy zajmują ósme miejsce (po 2 zwycięstwach, 4 remisach i 1 porażce), Pogoń jest dopiero trzynasta (po 3 wygranych i 4 porażkach), ale obie drużyny dzieli tylko jeden punkt. Przegrana Cracovii może oznaczać znaczący spadek, wygrana niewielki awans. Początek spotkania na stadionie przy ul. Kałuży w sobotę o godz. 17.30.

O tej samej godzinie, ale w Lublinie mecz rozpocznie Wisła Kraków. Motor Lublin to beniaminek, który co prawda przegrał swoje ostatnie spotkanie ligowe (0:2 z GKS-em Tychy), ale cały czas znajduje się w ścisłej ligowej czołówce i jest jedną z rewelacji sezonu. Po Wiśle Kraków spodziewano się więcej, wskazywano ją nawet jako murowanego faworyta do awansu do ekstraklasy, a przynajmniej zajęcia miejsca uprawniającego do gry w barażach. „Biała Gwiazda” do lublinian traci aż sześć „oczek”. Sama zgromadziła dziesięć punktów. Kibice Wisły bardzo liczą na zwycięstwo, bo kolejna porażka zbliży ją nie do strefy barażowej, a do strefy spadkowej do drugiej ligi. Początek spotkania w Lublinie w sobotę o godzinie 17:30.

Piłkarskie emocje tego weekendu zakończy mecz drużyny z Niecieczy. W ostatnim spotkaniu 9. kolejki Fortuna 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec podejmować będzie drużynę Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Drużyna z Sosnowca nabrała ostatnio wiatru w żagle i wygrała dwa spotkania z rzędu. Zagłębie pnie się w ligowej tabeli i do swojego najbliższego rywala traci już tylko trzy punkty. Ale na razie to „Słonie” są wyżej w tabeli i potrzebują trzech punktów, by doskoczyć do ścisłej ligowej czołówki? Początek spotkania w niedzielę o godzinie 18:00.

Wydarzeniem tego piłkarskiego weekendu może okazać się debiut Sławomira Peszki w roli trenera Wieczystej. Krakowska drużyna zagra w piątkowy wieczór na wyjeździe z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Obie drużyny mają na koncie 15 punktów, Wieczysta jest wyżej w tabeli dzięki lepszemu bilansowi bramek. Od lidera IV grupy III ligi Wieczystą dzieli tylko jeden punkt, ale w ścisłej czołówce, między pierwszą a siódmą drużyna w tabeli są tylko dwa punkty różnicy, a pierwszą i jedenastą dzieli zaledwie pięć punktów. Początek meczu KSZO – Wieczysta w piątek o godz. 19.29.

(AI GEG)

Podzielże się tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.